Zakres zastosowania tkanin powlekanych

- 2021-06-03-

Tkanina powlekanajest rodzajem tkaniny, a powlekany materiał wiążący tworzy pojedynczą warstwę lub wiele warstw in situ po jednej stronie tkaniny lub po obu stronach. Składa się z dwóch lub więcej warstw materiałów, z których co najmniej jedna jest tkaniną, a druga jest w pełni ciągłą powłoką polimerową.
Jest szeroko stosowany w odzieży sportowej, kurtkach puchowych, parkach przeciwdeszczowych, kurtkach, namiotach, obuwiu, zasłonach, torbach i wysokopoziomowych wodoodpornych i przepuszczających wilgoć koszulkach narciarskich, kombinezonach alpinistycznych, wiatrówkach itp.
Może być również stosowany w dziedzinach takich jak obrona narodowa, nawigacja, rybołówstwo, przybrzeżne szyby naftowe i transport.
Tkaniny z serii wodoodpornych powłok mają różne funkcje, takie jak wiatroszczelność, wodoodporność i przepuszczalność wilgoci.
Z punktu widzenia rynku mody: 50% odzieży typu casual to odzieżtkaniny powlekane. Głównymi stylami są kamizelki i kurtki, które są powlekane PU, a ich faktura jest stosunkowo lekka i cienka. Kolor wydaje się być jasny i elegancki, z jasnoniebieskim, jasnoszarym, jasnofioletowym itp. Na pierwszy rzut oka wygląda jak bryza, świeżo i pięknie. Największą zaletą odzieży powlekanej jest to, że jest gładka, odporna na deszcz i łatwa do czyszczenia. Jest kochany przez młodych ludzi odkąd pojawił się na rynku i ma dobry rynek. Grupa konsumentów odzieży powlekanej to głównie młodzi mężczyźni i kobiety oraz uczniowie gimnazjów. Ten rodzaj odzieży jest niedrogi i ma wiele fasonów dostosowanych do cech konsumpcyjnych młodych ludzi.