Klasyfikacja i zasada tkanin powlekanych

- 2021-06-05-

Tkanina powlekanato rodzaj tkaniny składającej się z dwóch lub więcej warstw materiałów, z których co najmniej jedna jest tkaniną, a druga jest w pełni ciągłą powłoką polimerową.

W zależności od różnych materiałów powłokowych istnieją trzy rodzaje: powłoka PVC, powłoka PU i powłoka semi-PU.

Zgodnie z innym procesem powlekania, istnieje skóra merceryzowana, matowa, przeciwskórna, skóra zmarszczkowa i tak dalej.

Są również klasyfikowane według funkcji i cech. Takich jak: kolorowy klej, powlekany PVC, powlekany srebrem, kalandrowany, ognioodporny, przepuszczalny dla wilgoci PA, przepuszczalny dla wilgoci i przezroczysty itp. Specjalna powłoka: powłoka gumopodobna, obróbka papieropodobna, wodoodporna i oddychająca, seria perłowa, olej -Powłoka przypominająca wosk, klej PU ze złotym klejem srebrnym, seria o wysokim ciśnieniu wody (do 1000---10000), obróbka anty-ultrafioletowa UV-CUT i tak dalej.
edytować
Użyj rozpuszczalników (fabryki tkanin zazwyczaj używają toluenu lub ketonu metylowo-etylowego) do rozpuszczenia wymaganych cząstek powłoki (w tym kleju PU, kleju do klimatyzacji, PVC, kleju PE) w ślinie (związanej ze składem gumy i zolu). (stosunek, lepkość itp.), a następnie równomiernie rozprowadzić na tkaninie (bawełnie, poliestrze, nylonie i innych podłożach) za pomocą skrobaka, a następnie utrwalić w temperaturze w piecu do uzyskania jednolitej warstwy kleju kryjącego na powierzchnia tkaniny Materiał, aby uzyskać wodoodporność, wiatroszczelność, oddychalność i inne funkcje!