Umiejętności konserwacji tkaniny z organzy

- 2021-06-04-

Tkanina z organzyto lekka przędza o fakturze przezroczystej lub półprzezroczystej, najczęściej pokryta atłasem lub jedwabiem, splot płócienny, przezroczysta, po barwieniu o jasnym kolorze, lekka faktura, zbliżona do prawdziwych wyrobów z jedwabiu
1. Nie zaleca się zbyt długiego moczenia odzieży z organzy w zimnej wodzie, zazwyczaj lepiej jest od 5 do 10 minut. Najlepiej wybrać neutralny detergent, nie nadający się do prania w pralce i delikatnie pocierać podczas prania ręcznego, aby zapobiec uszkodzeniu włókien.

2. Tkanina z organzyjest odporny na kwasy i zasady. Aby kolor pozostał jasny, możesz dodać kilka kropli kwasu octowego do wody podczas prania, a następnie moczyć ubrania przez około dziesięć minut w wodzie, a następnie zebrać je do wyschnięcia, aby zachować kolor ubranie.

3. Najlepiej wysuszyć wodę, wyczyścić lodem i wysuszyć w cieniu, a ubrania suszyć w odwrotnej kolejności. Nie wystawiaj ich na działanie promieni słonecznych, aby nie wpłynąć na wytrzymałość włókien i trwałość koloru.
4. Wyrobów z organzy nie należy perfumować, odświeżaczy, dezodorantów itp., a także nie używać naftaliny po przechowywaniu, ponieważ wyroby z organzy będą pochłaniać zapachy lub powodować przebarwienia.
5. Najlepiej użyć wieszaków do zawieszenia w szafie. Wieszaki nie powinny być wykonane z metalu, aby zapobiec zanieczyszczeniu rdzą. Jeśli trzeba je złożyć, należy je również umieścić na wierzchniej warstwie, aby uniknąć deformacji i zmarszczek spowodowanych długotrwałym przechowywaniem.