Jak dbać o ubrania do jogi

- 2021-06-08-

Ćwiczenia jogijest rodzajem ćwiczeń do samodzielnej kultywacji o stosunkowo dużej elastyczności, więc nie możesz swobodnie nosić ubrań do jogi. Jeśli wybierzesz ubrania ze złej tkaniny, podczas ćwiczeń rozciągających możesz się rozedrzeć, zdeformować lub stracić światło.

O praniu:

Nowo zakupione ubrania do jogi należy delikatnie zmyć wodą i wysuszyć przed założeniem. Po przejściu wody nie trzeba po raz pierwszy używać detergentów, takich jak proszek do prania. Uważaj, aby nie nosić bezpośrednio niepranych ubrań do jogi. Joga w wysokiej temperaturze i dużo potu rozkładają utrwalacz w ubraniach, powodując ich blaknięcie, a podczas uprawiania jogi otwarte pory mogą łatwo spowodować, że kolor ubrania zaatakuje skórę. Do codziennego sprzątania najlepsze jest pranie ręczne w zimnej wodzie, a maksymalna temperatura wody nie powinna przekraczać 30 stopni Celsjusza. Po dużym poceniu się należy jak najszybciej umyć i wysuszyć lub zapewnić dobrą wentylację.

O prasowaniu:
Ubrania do jogimożna używać do prasowania, temperatura powinna być dobrze kontrolowana, a do prasowania należy używać cienkiej bawełnianej szmatki.
O wpłacie:
Kiedy nie nosisz ubrań do jogi, najlepiej powiesić je na wieszaku lub położyć płasko, ale powinny być umieszczone na innych ubraniach, aby uniknąć ich zgniatania i marszczenia oraz wpływania na ich wygląd.